Kamenný koberec

13. ledna 2015 v 14:29 | Stavby Dlouhý

Kamenný koberec

Znáte takový ten příjemný šimravý pocit, který Vám prostupuje chodidly když kráčíte po dni rybníku? Malé příjemné štěrkovité kamínky masírují prsty u nohou a vy se tetelíte letním blahem. Víte, že takovýmto tipem povrchu si můžete vyzdobit i svojí zahradu, přístupovou cestu, nebo okolí svého bazénu? Ano, tento typ povrchu nazývaný kamenný koberec se v současné chvíli těší obrovské popupalaritě a stává se vyhledávaným doplňkěm interiérů a exteriérů. Čemu kamenný koberec vděčí za svojí popularitu?

Co to je kamenný koberec?

je směsicí miniaturních naturálních kamínků, dohromady spojených pryskyřičným pojidlem. Jeho montáž zvládne téměř každý trochu zkušený domácí kutil. Proč byste si ho měli zvolit za pokládkový materiál vy? Zejména kvůli tomu, že kamenný koberec sebou nese řadu pozitiv, oproti dlažbám, či betonu.

Výhody kamenného koberce

Jak již bylo řečeno, kamenný koberec sebou nese hromadu výhod. Prvotní je zejména jeho originální a neotřelý vzhled, který dodá vašemu exteriéru nebo interiéru na moderním půvabu. Z estetického hlediska je kamenný koberec krásnější než-li klasická dlažba z betonových cihel.

Další výhodou kterou kamenný koberec disponuje, je to, že se instaluje vcelku. To znamená, že není rozdělený na díly a nevznikají spáry, které bývají oblíbeným útočištěm prachu, trávy, mechu a nečistot. Díky tomu Vám odpadne pracná údržba, která je spjatá s péčí o jiné typy povrchů. Na omytí kamenného koberce je třeba pouze tlaková hadice. Kamenný koberec spolehlivě odvádí vodu. Díky této vlastnosti je nedochází k zamrzání v období zimních dnů, rovněž odpadá riziko pádu po uklouznutí.

I přesto, že Vám budou pseudoarchitekti trvdit opak, nejhodnotnějším tvůrcem z hlediska designu je stejně samotná příroda. A tato dokonalost se projeví i u kamenného koberce, který se stává neoddiskutovatelným králem vašeho exteriéru v zahradě. Samozřejmostí je obrovský výběr z různých barevných provedení, odstínů a povrchů. Když se k montáži kamenného koberce dostane zkušený řemeslník, můžete si v něm nechat vyobrazit zajímavé obrázky, loga, či motivy.

Kde lze využít kamenný koberec?

Kamenný koberec není doménou exteriéru. I když to někomu může přijít nepravděpodobné, velice populárním se stal i v interiéru a to zejména v hotelech, nemocnicích, mateřských školkách, či restauracích. V případě že máte okolí domova vybotenované a přemýšlíte o revitalizaci, doporučujeme využít právě kamenný koberec, který dodá vaší zahradě zcela novou neotřelou fazónu. Dá se totiž nanášet rovnou na dlažbu, čímž Vám odpadají časové a finanční povinnosti spjaté s demolicí betonových dlaždic.


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Jana Jana | E-mail | Web | 16. dubna 2015 v 8:28 | Reagovat

Krása, kamenné koberce jsou v exteriérech fantastickou volbou. Do interiéru se mi potom líbí orientální koberce, nejsou zase tak drahé http://www.buchara.cz/katalog-kobercu

2 Tom Tom | E-mail | Web | 21. ledna 2017 v 21:52 | Reagovat

zde <a href='http://www.dum.azinzert.cz/'>v bazaru dům a zahrada </a> nabízí kamenné koberce z kvalitního 100% přírodního materiálu s dlouhou životností

3 cecko123 cecko123 | E-mail | 25. června 2017 v 21:38 | Reagovat

Kamenný koberec máme od presstone.cz a i s pokládkou. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama